Rady, tipy a informácie

Zvoz starého spotrebiča k likvidácii

Záleží Vám na životnom prostredí ? Nám áno, preto sa staráme o likvidáciu starých spotrebičov a v spolupráci s oprávnenou organizáciou likvidujeme elektroodpad.

Čo by ste mali vedieť: pri kúpe nového spotrebiča máte v cene zahrnutý reciklačný poplatok, tj. kúpou ste si zaplatili likvidáciu Vášho starého spotrebiča

Pokračovať v čítaní

 

Sklo v umývačke

Pohár od horčice, alebo babičkin olovnatý, pre umývačku sú v podstate všetky druhy skla vhodné. Lenže v prípade skla môže v umývačke nastať určitý proces opotrebenia. Pre jeho chovanie pri umývaní je rozhodujúce zloženie a kvalita skla.

 

Pokračovať v čítaní

Čo je pasterizácia

U niektorých umývačiek na riady s označením "CARE" je na záver umývania zaistená 10 minútová kúpel s teplotou 67°C. Tým dochádza k pasterizácií.

Koľko stojí umývanie v umývačke

Štvorčlenná rodina každý deň spotrebuje na umývanie riadu asi 80 litrov teplej a 30 litrov studenej vody. To znamená mať o toto množstvo väčší bojler , alebo iným spôsobom zabezpečený ohrev vody, poprípade zvýšený odber teplej vody.

Nové umývačky riadu pracujú z množstvom cca 7-12 litrov vody  a spotrebu elektrickej energie menej ako 0.90kW.

Koľko ušetríme času

Je hambou nás mužov, že naše maminky a manželky strávia až tretinu času v kuchyni len umývaním riadu. Môže to byť aj 400 hodín ročne.

Podľa európskej štatistiky, prepočítaním práce+voda+spotreba energie, rovná sa cca 17 dní x 24 hodín - približne 408 hodín ročne. Tento prepočet bol vyrátaný z priemernej štvorčlenej rodiny.

S umývačkou riadu je možné tento  čas stráviť oveľa príjemnejšie.

Prečo sú umývačky hygienické

Vysoké teplota pri umývaní a sušení "až 70°C" výrazne znižujú šírenie baktérií. Pri ručnom umývani použiváme teploty okolo 37°C, tie sú však príjemné, ale teploty okolo 70°C sú pre ruky neznesiteľné. Po umytí je voda niekoľko krát vymenená, je pridane leštidlo a riad je usušený. To ani niekoľkonásobným umývaním a oplachovaním  pod tečúcou vodou a leštením utierkou nedosiahneme.

Ako umýva umývačka

Po napustení studenej vody si umývačka priebeže počas umývania vodu zohrieva na správnu teplotu a spolu s čistiacimi prostriedkami a pod tlakom ju čerpadlo rozstrekuje na špinavý riad. Mechanicko-chemický účinok odplaví špinu. Na konci umývacieho programu sa do čerstvej vody dostane leštiaci prostriedok, ktorý zaisťuje rovnomerné zasychanie vody. Po usušení v umývačke je riad čistý a žiarivý. 

Ako na umyvacku

Pravidelné čistenie umývačky predĺži jej životnosť. K čisteniu môžete použiťsuché handričky, alebo servítky určené k čisteniu elektroniky a špeciálne čističe v potrebnom rozriedení. Pred uložením riadu do umývačky je dôležité najskôr odstraniť zbytky jedla kyslej povahy, ktoré môžu reagovať s vodou a vytvoriť korozívnu vrstvu.

 Pokračovať v čítaní

 

Rady od expertov značky Calgonit

calgonit

 

S-bag

Prachové sáčky s vysokou kvalitou. Ide o univerzálne sáčky, ktoré sú určené pre všetky typy vysávačov Electrolux. Sáčky sa formujú samé, podľa tvaru jednotlivých typov vysávačov. Sáčky S-bag majú vysoký filtračný účinok, odfoltrujú až 90% častic väčších ako 1 mikron, čo je častica 15x menšia ako hrubka ľudského vlasu. Sáčky S-bag sú vybavené jedinečným, patentovaným systémom uzavretia hneď po vybratí z vysávača. Sú vyrobené z vysoko odolného materiálu a nedôjde u nich k poškodeniu ani v prípade vysávania tvrdých častíc, ako je napríklad štrk.

Okrem klasického S-bag sáčku, dodávajú sa aj ďalšie typy sáčkov, napr. Clinic S-bag, ktorý je ideálny pre osoby trpiacími alergiami. Odfiltruje až 99%  peľu, domáceho prachu, roztočov a alergénov.

Niekoľko poznámok, ako sa starať o práčku

Pravidelne čistite filter. Pokiaľ fiter pravidelne nekontrolujete hrozí nebezpečie, že práčka prestane vypúšťať vodu, prípadne sa nerozbehne.

Zdanlivá výhodná kúpa lacného, alebo neznačkového prášku a aviváže sa Vám môže časom vypomstiť upchaním, zanesením, zápachom prípadne môže znížiť životnosť niektorých súčiastok.

Pred praním dôkladne skontrolujte vrecká, môžu v nich byť rôzne predmety, ktoré padnú pod bubon, prípadne poškodia gumovú manžetu alebo hadice.

Po praní nechjte dvierka otvorené aby sa v nej nevytvárala plieseň a zápach.

Ako prebieha oprava práčky, umývačky, chladničky, šporáka

Opravu a servis Vášho spotrebiča si môžete objednať telefonicky a dohovoriť si termín opravy obvykle 1-3 dni, počas našej pracovnej doby. Prídeme k Vám domov, zistíme príčinu poruchy a stav závady. Väčšinu opráv dokážeme odstrániť na prvý výjazd vďaka výbave mnohými náhradnými dielmi. Každá oprava trvá približne 30 až 60 minút. V prípade nerentabilnej opravy môžete využiť  nákup spotrebiča v našej predajni a zároveň sa postaráme o dovoz, montáž a likvidáciu starého spotrebiča.

Najčastejšie závady práčky, chladničky, umývačky, šporáka

Mnoho závad a porúch je spôsobených zanedbaním starostlivosti a preto sa mnohé závady opakujú.

Najčastejšie závady:

Práčka: zanesený filter, cudzí predmet v čerpadle, zanesené sitko v prívodnom ventile, vadné teleso ohrevu, ztvrdnutá manžeta, nefunkčné čerpadlo,  vadný spínač dverí.

Umývačka: nenapúšťa vodu, nevypúšťa vodu, nehreje, únik vody, škvrny na riade, netočia sa ramena.

Chladnička: nevhodné umiestnenie, vadný termostat alebo kompresor, prasknuté tesnenie, únik chladiva.

Šporák: nehreje, dvierka nedoliehajú, nereguluje termostat, opálené konektory, vadný omedzovač, nefunkčné hodiny.

{slides}

 

 

 

zelgass-na-mape

rady-a-tipy